Meghívó diplomavédésre

 

Az Erdőművelési és Erdővédelmi Intézet tisztelettel meghívja Önt az Intézetben készített diplomatervek, szakdolgozatok védésére.

  • Védés időpontja: 2014. június 11. (szerda) 8:00 óra,
  • Védés helye: A épület, földszint


A védés beosztása az Erdőművelés Tanszéken (helyszín: Erdőművelés Tanterem):

 

  • 8:00 Bárdos Bence (EMO): A kocsánytalan tölgy (Quercus petraea L.) vízhajtás-képzésének vizsgálata bontóvágásokban
  • 8:25 Csányi Katalin (EMO): Új eljárás vizsgálata a csemeték alávágásában
  • 8:50 Dálya László Benedek (EMO): A jegenyefenyő (Abies alba MILL.) előfordulása, és megőrzésének lehetőségei a Soproni-hegység területén
  • 9:15 Egresi Miklós (EMO): Hozamváltozás vizsgálata akác faállományokban a Nyírerdő Zrt. területén
  • 9:40 Fábián Ferenc (EMO): A Sopron 182/B erdőrészlet felmérése és erdőnevelési szempontú vizsgálata
  • 10:05 Filó Bernát (EMO): Az Oroszlányi Erdészet csemetetermelésének fejlesztése a HUMLI csemetekert felújításával
  • 10:30 Gönczi Ádám (EMO): Iván környéki legelőerdők története és erdőművelési viszonyai
  • 10:55 Kun József (EMO): Nemesnyár fajta-összehasonlító vizsgálatok a KEFAG Kiskunsági Erdészeti és Faipari Zrt. Csalánosi Géngyűjteményében
  • 11:20 Lipp Péter (EMO): A szajkó (Garullus glandarius L.) szerepe a kopárfásítások átalakításában

 

  • Ebédszünet

 

  • 13:00 Németh Bálint (EMO): A Szalafői Őserdő története
  • 13:25 Pocsai György (EMO): Erdőtörténeti és faállomány-szerkezeti vizsgálat soproni Házoldal erdőtömbben
  • 13:50 Szokolai Attila(EMO): Feketenyár genotípusok megőrzése és hasznosítási lehetőségeinek vizsgálata
  • 14:15 Zigó István (EMO): A csertölgy termésbecslése, valamint élet- és csírázóképesség vizsgálata

 

  • 15:00 Eredményhirdetés

 

A védés beosztása az Erdővédelem Tanszéken (helyszín: Erdővédelem Gyakorló):

 

  • 8:00 Bali László (EMO): Talajközelben élő pókok összehasonlító vizsgálata átalakító üzemmódú erdők lékeiben
  • 8:25 Barabás Tamás (EMO): A szúkárosítás alakulása és kezelése az osztrák-magyar határ két oldalán
  • 8:50 Bernátsky Brigitta (EMO): Lombfogyasztó hernyóközösség vizsgálata a Soproni-hegyvidéken
  • 9:15 Bertha Péter (EMO): Bogárfaunisztikai és erdővédelmi vizsgálatok kocsányos és vörös tölgy állományokban
  • 9:40 Bitter Adrienn Márta (EMO): Bogárfaunisztikai és erdővédelmi vizsgálatok tölgy állományokban
  • 10:05 Boa Tamás (EMO): A lucfenyő tömeges pusztulása a Zalaerdő Zrt. Letenyei Erdészetének területén
  • 10:30 Gombos Ákos (EMO): A bükk egészségi állapota a Zalaegerszegi Erdészet Csácsi erdőkerületében
  • 10:55 Hadházi Balázs (EMO): A törzseken előforduló betegségek által kiváltott értékcsökkenés vizsgálata a Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt. Ravazdi erdészetének csereseiben
  • 11:20 Neukum Tamás (EMO): Gyapjaslepke kártételének vizsgálata a VADEX Zrt. területén

 

  • Ebédszünet

 

  • 13:00 Soltész Kristóf (EMO): Az erdei vadkár helyzete Németországban folytatott tanulmányok alapján, és Magyarországon az Aranyosapáti Nimród Vadásztársaság példáján
  • 13:25 Szalai Áron (EMO): A kőris hajtáspusztulása (kórokozó: Chalara fraxinea) a Kisalföldi Erdőgazdaság Zrt. Kapuvári Erdészete területén
  • 13:50 Halwax Istvánné (Vm. MSc): A vadföldművelés és hatásának elemzése nagyvad által károsított kukorica kultúrában a TAEG Zrt. Síkvidéki Erdészetének kijelölt területein

 

  • 14:30 Eredményhirdetés

 

 

Sopron, 2014. május 9.

 

Prof. Dr. Lakatos Ferenc
intézetigazgató